Aktualności

10 września 2019 10:15 | Aktualności

Narodowe Czytanie 2019

6 września 2019r w naszym Domu po raz kolejny odbyła się edycja akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku z zaproponowanych 8 nowel polskich wybraliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa.

Do wspólnego czytania zaprosiliśmy Macieja Nowika – Przewodniczącego Rady Gminy Świętajno, Marię Glinka – Sekretarz Gminy Świętajno, Wiesławę Derlagę – kierowniczkę GOPS w Świętajnie, Mariana  Bołtrukanis – Radnego Rady Gminy Świętajno, Jarosława Kowalewskiego - Nadleśniczego Nadleśnictwa Olecko, Emilię Urbanowicz – Dyrektor Zakładów Opieki Długoterminowej w Olecku, doktora Wojciecha Pokusę.  Nasz Dom reprezentowali: Maria Dzienisiewicz – kierownik ŚDS, Beata Siedlecka – instruktorka terapii zajęciowej, uczestnicy Danuta i Ryszard oraz przedstawicielka rodzin uczestników – Anna Bachowska.

Po wysłuchaniu noweli w mini recitalu gitarowym zaprezentował się uczestnik Andrzej przy wsparciu terapeutki Magdaleny Zajkowskiej

Nowela Bolesława Prusa zrobiła na nas duże wrażenie, wzruszyła i pobudziła do przemyśleń. Dziękujemy gościom za udział w akcji „Narodowe Czytanie” i czekamy na kolejne spotkanie z polską literaturą za rok.

Przeczytano: 162 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: